Zasłony dla dzieci | zasłony młodzieżowe w sklepie Dalamand.pl

1–24 z 80 produktów

Zasłony dla dzieci

Jakie wybrać zasłony do pokoju dziecięcego?

Przy wyborze zasłon do pokoju dziecka należy wziąć pod uwagę przede wszystkim styl aranżacji, jaki chcemy zastosować. Jeśli w pokoju są już wielobarwne i wzorzyste dodatki najlepiej postawić wtedy na zasłony jednokolorowe. Nie przytłoczą one pomieszczenia, a odpowiednio dobrany kolor nada jednolitej spójności. Jeśli w pokoju dziecka nie ma zbyt wielu wzorów wtedy śmiało można postawić na zasłony dziecięce z postaciami z bajek, zasłony z księżniczkami, zasłony w jednorożce, wróżki, zasłony ze zwierzętami, piratami, a także zasłony z kosmosem. Zasłony z wzorami są na tyle dekoracyjne, że wspaniale prezentują się jako samodzielna dekoracja.

Zasłona geometryczna

Zasłona z geometrycznym wzorem prezentuje się niezwykle intrygująco. Wystrój pokoju dziecięcego z reguły jest bardziej nowoczesny i mniej zachowawczy niż salonu czy kuchni. Chcemy bowiem, aby młody człowiek czuł się w nim swobodnie. Umożliwić mają to m.in. dekoracje okna. Zasłona geometryczna pobudza dziecięcą wyobraźnię i nadaje charakteru aranżowanemu wnętrzu.

Zasłona zaciemniająca na przelotkach, czyli maksimum prywatności

Dalamand zdaje sobie sprawę, jak bardzo cenimy sobie prywatność swoją i swoich dzieci. Ponadto często korzystamy z urządzeń elektronicznych, przez co wpadające promienie słoneczne nie zawsze są mile widziane. Z myślą o osobach, którym zależy na maksymalnym przyciemnieniu pokoju dziecięcego, co ułatwia też zasypianie przy ruchliwej, dobrze oświetlonej ulicy, opracowano zasłony zaciemniające. Te zostały wykonane z nowoczesnej przędzy, która charakteryzuje się wysoką gramaturą i gęstym splotem. W rezultacie tkanina przepuszcza stosunkowo niewiele światła. W ten sposób zapewnia naszemu dziecku prywatność, swobodę korzystania z komputera oraz ułatwia zasypianie dzięki stworzeniu warunków sprzyjających syntezie melatoniny.

Zasłona bajkowa, czyli idealna dekoracja pokoju dziecięcego

Zasłony dziecięce często posiadają motywy zaczerpnięte z popularnych bajek, dlatego też cieszą się zainteresowaniem najmłodszych. Chyba nie ma malucha, który nie szalałby za jakimś fikcyjnym bohaterem. Zasłony do pokoju dziecięcego czynią wnętrze przyjaznym i bezpiecznym dla młodego człowieka. Ten najlepiej czuje się w estetyce dostosowanej do swojego wieku.

Nie bez znaczenia jest tutaj również materiał, z jakiego są wykonane zasłony. Możemy postawić na zasłony welwetowe, które dodadzą przytulności. Delikatny nadruk na zasłonie dodatkowo doda jej wdzięku i uroku. Natomiast zwiewne zasłony pół zaciemniające dodadzą lekkości i jedynie zaakcentują dekorację okienną.