Styl boho we wnętrzach – dodatki, dekoracje, inspiracje - Sklep Dalamand.pl tekstylia dla domu
Przygotuj magiczne Święta pełne blasku!!
 
zobacz ARTYKUŁY ŚWIĄTECZNE dostępne w naszym sklepie
 
* Ze względu na okres przedświąteczny realizacja zamówień może być nieznacznie opóźniona.
Z góry przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość
🌟

Styl boho we wnętrzach – dodatki, dekoracje, inspiracje

Styl boho we wnętrzach podbija serca coraz większej liczby osób, zastępując dominujący przez kilka sezonów styl minimalistyczny i skandynawski. Wnętrza w stylu boho są zdecydowanie przytulniejsze, bardziej kolorowe, a jednocześnie pełne kontrastów i nieoczywistych połączeń. Dowiedz się więcej o tym jak wprowadzić styl boho w mieszkaniu i zainspiruj się.

Styl boho – styl francuskich artystów

Aranżacje w stylu boho to nie pomysł współczesnych projektantów, ale trend, którego korzenie sięgają XVIII w. Jego nazwa pochodzi od francuskiej boheme czyli artystów, którzy żyli według własnych zasad. Łamanie zasad dotyczyło nie tylko sposobu ich życia czy poglądów, ale również stylu ubierania się i wyposażania wnętrz. Zarówno styl ubierania się, jak i sposób urządzania wnętrz były okazją do podkreślenia niezależności i własnego spojrzenia na świat. Było wiele kolorów i wzorów, często łączonych w szokujący wówczas sposób. Były również elementy materiałów naturalnych np. wikliny czy wełny oraz frędzle, pompony, pióra. Takie połączenia sprawiały, że mieszkania francuskiej bohemy wyglądały zupełnie inaczej niż ówczesne wnętrza osób z innych grup społecznych.

Styl boho przez lata zapomniany, powrócił w latach 60. XXw. i stał się popularny wśród hipisów. To kolejna grupa społeczna, która chciała manifestować swoją niezależność i okazywać ją wszystkimi dostępnymi środkami. Pokochali styl boho, zaadaptowali go nieco na swoje potrzeby i dostosowali do czasów sobie współczesnych.

A teraz, po 50. latach od ery hipisów i ponad 200 od Rewolucji Francuskiej, styl boho po raz kolejny powraca. Tym razem nie jest to jednak styl dla buntowników, ale dla osób, które cenią sobie naturalne materiały, wzory inspirowane naturą czy przytulne wnętrza. Współczesna wersja stylu boho we wnętrzach jest zdecydowanie mniej kolorowa, ale nadal są to aranżacje, koło których nie można przejść obojętnie.

Zobacz w sklepie:

Styl boho – wnętrza pełne przytulności

Aranżacje w stylu boho są pełne wzorów inspirowanych naturą. Mogą się na nich znaleźć liście, pióra, łapacze snów, ale też przeróżne etniczne zygzaki. Zdobią one zasłony, firany, poszewki w stylu boho, narzuty bez których wnętrze boho nie mogłoby istnieć. To właśnie dzięki dużej liczbie poduszek i wszelkich tkanin, aranżacje w stylu boho są niezwykle przytulne. Gdy dodamy do tego naturalne materiały, takie jak wiklina, trawa morska czy surowe drewno, to powstanie wnętrze pełne ciepła, w którym każdy poczuje się doskonale.

Zobacz w sklepie:

Wnętrza w stylu boho – nieoczywiste połączenia

Warto wspomnieć, że w aranżacjach w stylu boho najpiękniejsza jest przypadkowość. O unikalności wnętrz boho świadczy właśnie to, że tu nie ma reguł, symetrii, konsekwencji. Odrzucane są wszystkie normy, których należy przestrzegać przy urządzaniu wnętrz, a mimo tego, wnętrza boho zachwycają. Ich urządzenie z pewnością wymaga nieco wyczucia i intuicji przy dobieraniu dodatków, żeby aranżacja boho przypominała raczej artystyczny nieład niż chaos, którego nie sposób okiełznać.

Można to osiągnąć stawiając np. na spójną kolorystykę i łącząc różne wzory, lub wręcz przeciwnie. Postawić na podobne etniczne zygzaki, ale wykorzystać je w wielu odmiennych wersjach kolorystycznych. Takie podejście pozwoli uzyskać ciekawe wnętrze w stylu boho nawet osobom, które nie mają artystycznej duszy.

 

Zobacz w sklepie: