Pokój dziecięcy dla dziewczynki – inspiracje i aranżacje - Dalamand.pl

Pokój dziecięcy dla dziewczynki – inspiracje i aranżacje

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Dzieci rosną, a wraz z ich rozwojem zmieniają się potrzeby, gusty i zainteresowania. Im dziewczynka starsza, tym więcej ma do powiedzenia na temat tego, jak ma wyglądać jej własny pokój. Zanim jednak nastanie era zbuntowanej nastolatki możesz mieć dość duży wpływ na to, jak urządzić pokój dla dziewczynki. Podrzucamy Ci aranżacje i inspiracje, które pomogą Ci znaleźć pomysł na pokój dla dziewczynki w wieku przedszkolnym.

Pokój dla dziewczynki – jakie kolory wybrać?

Większość kilkuletnich dziewczynek przechodzi przez etap fascynacji wróżkami, księżniczkami i królewnami. Nie dziwi zatem fakt, że jednym z ich ulubionych kolorów w tym okresie jest różowy i to właśnie on jest kojarzony z wnętrzami pokoików dla dziewczynek. Różowy ma jednak to do siebie, że może wyglądać delikatnie i dziewczęco, ale może również być kiczowaty i przytłaczający. My proponujemy wersję pierwszą, czyli pokój dla dziewczynki w kolorze różowym, ale rozmytym, a przez to delikatnym. Doskonale wygląda w zestawieniu z białymi meblami i ścianami, dzięki czemu nie przytłacza nadmiarem i sprawia, że pokoik wygląda naprawdę przyjemnie.

pokój dziecięcy dla dziewczynki

Zobacz w sklepie:

Jeśli wybierzesz do pokoju dziecięcego delikatny róż i biel, to masz szansę sprawić, że taki pokój dziecięcy pokocha nie tylko jego kilkuletnia właścicielka, ale i jej kilka lat starsza wersja. Zachowując odpowiednie proporcje tych kolorów sprawisz bowiem, że dziewczynka nie zmęczy się nadmiarem kolorów i nie znienawidzi różu równie mocno, jak kiedyś go kochała. Zdecydowanie delikatny róż jest naszym faworytem jeśli chodzi o pomysł na pokój dla dziewczynki, który sprawdzi się przez kilka lat. Gdy dziewczynka dorośnie i księżniczki wyjdą już z mody, to wystarczy zmienić dodatki do pokoju dla dziewczynki i pokój przejdzie szybką metamorfozę bez konieczności malowania, dopasowując się do wieku dziewczynki.

Pojemniki na zabawki – pokój dla dziewczynki zawsze posprzątany

Przy urządzaniu pokoju dla dziewczynki musisz wziąć pod uwagę również miejsce na przechowywanie zabawek. To nie lada wyzwanie, bo dzieci mają zwykle dużo zabawek i trzeba wprowadzić jakiś system segregacji i przechowywania, żeby nie zgubić się wśród tak dużej ich liczby. Dobrze w tej roli sprawdzają się pojemniki na zabawki.

Zobacz w sklepie:

Nasze doświadczenia pokazują, że im bardziej dzieciom podobają się pojemniki na zabawki, tym częściej i chętniej same z nich korzystają. Polecamy więc zmierzyć szafkę, w której mają być przechowywane zabawki, a potem dobrać do niej odpowiednie pojemniki. Dzięki nim wszystkie lalki i akcesoria dla nich, klocki, autka czy inne zabawki będą miały swoje miejsce, a ładne pojemniki na zabawki sprawią, że półka również będzie prezentować się doskonale.

Dodatki do pokoju dla dziewczynki

Urządzając pokój dla dziewczynki nie możesz zapomnieć o dodatkach dekoracyjnych. Dobierając odpowiednie zasłony, poduszki czy poszewki dla dzieci sprawisz, że pokój dziecięcy zdecydowanie zyska na przytulności.

Zobacz w sklepie:

Mamy nadzieję, że nasze aranżacje zainspirowały Cię i już wiesz jak urządzić pokój dla dziewczynki. Pamiętaj, że warto wciągnąć kilkulatkę w wybór dodatków, gdyż z pewnością samodzielnie wybrane kosze na zabawki czy organizery, będę chętniej używane.