Jakie są sposoby zawieszania firan i zasłon? Praktyczne wskazówki
Przygotuj magiczne Święta pełne blasku!!
 
zobacz ARTYKUŁY ŚWIĄTECZNE dostępne w naszym sklepie
 
* Ze względu na okres przedświąteczny realizacja zamówień może być nieznacznie opóźniona.
Z góry przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość
🌟

Jakie są sposoby zawieszania firan i zasłon? Praktyczne wskazówki

Do stworzenia przytulnego salonu czy sypialni potrzebne są odpowiednio dobrane dodatki. Nie wystarczą jednak bibeloty na meblach, ważne są tekstylia czyli zasłony, firany i poszewki na poduszki, które pozwolą stworzyć przytulne wnętrze. Jakie zatem wybrać zasłony i firany? Postaramy się przybliżyć sposoby zawieszania firan oraz zasłon.

Jakie są sposoby zawieszania firan i zasłon?

Przy wyborze zasłon i firan warto zacząć od wyboru koloru przewodniego stanowiącego oś całego pomysłu na wnętrze. Jego wybór jest zależny od tego, jakie kolory lubisz, w jakich czujesz się dobrze i możesz z łatwością wyciszyć swoje zmysły. Decydując się na materiał, z jakiego są wykonane zasłony, warto zwrócić uwagę czy karnisz zamontowany w pomieszczeniu.

Podstawowe sposoby zawieszania zasłon i firan:

  • zawieszenie na żabkach (najbardziej tradycyjny sposób)
  • zawieszenie na przelotkach i szelkach (bardzo łatwe i szybkie zawieszanie zasłon)
  • zawieszenie na haczyki
  • zawieszenie na taśmie tunelowej

Sposoby zawieszania zasłon zawieszenie na przelotkach

Zobacz w sklepie:

Zawieszanie zasłon na żabkach

Najbardziej tradycyjny sposób zawieszania zarówno zasłon, jak i firan. Pozwala na upięcie tkaniny według naszych potrzeb, zrobienie większych lub mniejszych zakładek, dzięki którym materiał ładnie będzie się układał i swobodnie zwisał. Bardzo często gotowe zasłony mają już wszytą taśmę marszczącą, co znacznie ułatwia zawieszenie zasłony. Dodatkowo marszczenie będzie równoległe, a co za tym idzie, zasłona, czy firana będzie zdecydowanie lepiej prezentowała się na oknie.

Zobacz w sklepie:

Zasłony na przelotkach – szybki i prosty sposób na odświeżenie wnętrza

Zawieszanie zasłon na przelotkach jest niezwykle szybkie i łatwe. Dzięki przelotkom zaoszczędzamy mnóstwo czasu na zmianę dekoracji okna. Dodatkowo ten sposób zawieszania nie powoduje zmęczenia i nie obciąża rąk jak to ma miejsce przy zawieszaniu firan na taśmie. Co prawda przelotki nie pozwalają na upięcie czy marszczenie tkaniny według naszego gustu, ale dzięki nim tkanina ładnie się układa tworząc regularne fale.

Zobacz w sklepie:

Zasłony i firany zawieszane na tunelu

Taśma tunelowa pozwala na szybkie zawieszenie zasłon i firan, a także na ułożenie tkaniny zgodnie z naszymi preferencjami. Tkaninę można dość swobodnie układać na karniszu i nie zajmuje to dużo czasu. Dodatkowo taśma tunelowa w zasłonach na taśmie często jest jednocześnie taśmą marszczącą, co zdecydowanie ułatwia marszczenie tkaniny.

Sposoby zawieszania zasłon zawieszenie na taśmie tunelowej

Zobacz w sklepie:

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam sposoby zawieszania zasłon i dzięki tym propozycjom znajdziecie najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie. Każde ze sposobu ma swój urok i daje odmienny efekt. Jednak niezależnie od tego, jaki styl wnętrza oraz sposób aranżacji okna preferujesz, możesz mieć przytulne i oryginalne wnętrze salonu oraz sypialni. Polecamy w szczególności zasłony welwetowe, które są jednocześnie zasłonami zaciemniającymi, zasłony jednokolorowe, które będą pasowały do każdego stylu wnętrza. Dodatkowo jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze nabrało przytulności i ciepła możesz zawiesić w salonie zasłony z florystycznym motywem.