Jak urządzić przytulną sypialnię? 3 inspirujące aranżacje sypialni
Przygotuj magiczne Święta pełne blasku!!
 
zobacz ARTYKUŁY ŚWIĄTECZNE dostępne w naszym sklepie
 
* Ze względu na okres przedświąteczny realizacja zamówień może być nieznacznie opóźniona.
Z góry przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość
🌟

Jak urządzić przytulną sypialnię? 3 inspirujące aranżacje sypialni

Łóżko, szafki nocne, komoda i/lub szafa i sypialnia gotowa. Czy jednak to wystarczy, by w sypialni odpocząć, zregenerować siły i z nową energią wkroczyć w kolejny dzień? Absolutnie nie! Dopiero odpowiednio dobrane dodatki do sypialni czyli narzuty na łóżko, poduszki dekoracyjne i zasłony gotowe pozwolą stworzyć przytulne wnętrze sypialni. Zobacz pomysły na przytulną sypialnię i zainspiruj się.

Aranżacja sypialni w stylu nowojorskim

Styl nowojorski w sypialni to idealny pomysł na sypialnię przytulną i elegancką. Klasyczne meble, pikowany zagłówek łóżka, odpowiednio dobrane lampki nocne z abażurem. To jednak tylko tło, które daje szerokie pole do popisu jeśli chodzi o aranżację przytulnej sypialni.

Warto zacząć od wyboru koloru przewodniego stanowiącego oś całego pomysłu na sypialnię. Jego wybór jest zależny od tego, jakie kolory lubisz, w jakich czujesz się dobrze i możesz z łatwością wyciszyć swoje zmysły. Jeśli nie masz swoich ulubionych kolorów, to sięgnij po kolory stonowane, bo naukowo zostało dowiedzione, że w tych barwach nasz mózg lepiej się regeneruje niż w kolorach intensywnych, które zamiast wyciszać, pobudzają nas do działania. Na poniższym zdjęciu motywem przewodnim są delikatne beże w różnych odcieniach, z delikatnym dodatkiem srebrno/złotym. Takie zestawienie sprawia, że ta sypialnia jest nie tylko przytulna, ale również elegancka i nie powstydziłby się jej żaden właściciel apartamentu na Manhattanie.

przytulna sypialnia aranżacje

Zobacz w sklepie:

Przytulna sypialnia z drewnem w roli głównej

Drewno należy do materiałów, które każdemu wnętrzu dodają ciepła i przytulności. Niektórym drewno w sypialni może przywodzić na myśl aranżacje chat góralskich czy boazerie, które już dawno wyszły z mody. Drewno ma jednak wiele oblicz i może wystąpić również jako ważny element sypialni minimalistycznej. Do takich wnętrz z pewnością należy sypialnia ze zdjęcia poniżej.

przytulna sypialnia aranżacje

Zobacz w sklepie:

Jak widzisz jest to wnętrze bardzo proste, niemal bez dodatków. Jest tu jednak drewno, choć w wersji bardzo nowoczesnej, gładkiej i bez skazy. Dla efektu przytulności konieczne są zatem dodatki do sypialni, nawet jeśli to będzie tylko narzuta na łóżko. To dzięki niej chłód dobrze wypolerowanego drewna jest znacząco złagodzony. To aranżacja sypialni oparta na kontrastach, które w efekcie dały całkiem przyjemne wnętrze pozwalające na wygodny wypoczynek.

Przytulna sypialnia szaro-turkusowa

Kolor turkusowy idealnie pasuje do szarości, które od kilku sezonów są niekwestionowanym liderem wśród wybieranych kolorów ścian. Turkus w połączeniu z szarością tworzą duet wręcz idealny do wnętrza przytulnej sypialni. Są stonowane, łagodne, raczej neutralne, dzięki czemu świetnie wpływają na zmysły, skołatane po całodziennej bieganinie. W takiej sypialni jak na zdjęciu poniżej będzie się z pewnością cudownie odpoczywać.

przytulna sypialnia turkusowa

Zobacz w sklepie:

 

Zauważ, że nie ma tu bardzo wyszukanych dodatków i nadmiaru bibelotów. Jest zwyczajne łóżko, bez zagłówka, obraz bez ramy i prosta półka obok, służąca zapewne jako toaletka. Są jednak poduszki na łóżku i dobrana kolorystycznie narzuta, dzięki którym aż chce się położyć do łóżka i rzucić w objęcia Morfeusza.

Mamy nadzieję, że te 3 aranżacje pozwoliły Ci znaleźć odpowiedź na pytanie jak urządzić przytulną sypialnię. Każda była z innej bajki, bo chcieliśmy pokazać, że niezależnie od tego, jaki styl wnętrza preferujesz, możesz mieć przytulne wnętrze sypialni dzięki odpowiednio dobranym dodatkom.