Dalamand.pl - dekoracje, wystrój wnętrz

DREWNIANE PUDEŁKO NA HERBATĘ czyli stylowa herbaciarka z przegródkami

Drewniane pudełko na herbatę czyli stylowa herbaciarka z przegródkami, która nie tylko pomoże w uporządkowaniu herbaty, ale również wspaniale ozdobi blat kuchenny.

Herbata jest jednym z naszych ulubionych napojów gorących, którego degustacja towarzyszy nam w zasadzie przez cały dzień. Zwyczajem jest również częstowanie herbatą naszych gości i znajomych. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków herbat i odmian – od popularnej czarnej ekspresowej, przez zieloną, do białej i czerwonej z dodatkiem aromatycznego owocu. Popularne są również herbatki owocowe, i – jakże zdrowe – herbaty ziołowe. Półki sklepowe kuszą bogatym wyborem smaków i pochodzenia, co skłania nas do kupowania i próbowania nieznanych nam dotąd odmian. Nasze szafki kuchenne wypełnione są kartonowymi pudełkami, w których nie sposób się czasem odnaleźć. Wyłowienie tej, na którą akurat mamy ochotę doprowadza nas do szewskiej pasji. Świetnym sposobem na uporządkowanie herbacianego chaosu jest pozbycie się kartonowych pudełek i posegregowanie ich w jednym, drewnianym pudełku na herbatę. Oczywiście najlepiej się sprawdzi pudełko z przegródkami i zamykanym wieczkiem, dzięki któremu dłużej zachowamy aromat herbaty. Drewniane pudełko na herbatę przeznaczone jest na herbatę w torebkach. Na herbatę liściastą świetnie się sprawdzą ozdobne puszki metalowe lub pojemniki ceramiczne.

Wybór herbaciarki

Zależy od naszego indywidualnego gustu oraz od tego, w jakim stylu urządzona jest nasza kuchnia, w jakim kolorze są meble kuchenne. Do kuchni w stylu kolonialnym idealne będzie pudełko w kolorze głębokiego brązu, wykończone złotym napisem, który nadaje mu elegancji. Takie pudełko doskonale ozdobi również kuchnię tradycyjną oraz kuchni nowoczesnej z brązowymi meblami.

Wnętrze kuchni w stylu skandynawskim czy angielskim wspaniale ozdobi drewniane pudełko na herbatę w kolorze białym ze srebrnym napisem. Do takiego wnętrza będzie pasowało również pudełko w kolorze naturalnego drewna. Jasne pudełka będą pasowały do jasnej kuchni umeblowanej i urządzonej w jasnych, pastelowych kolorach.

Wielkość pudełka ma znaczenie

Dokładniej ilość przegródek – duże pudełko z 8 przegródkami pozwoli na przechowywanie dużej ilości herbaty lub herbaty o wielu smakach. Dzięki takiemu podziałowi w torebki nie pomieszają się. Idealne rozwiązanie dla zwolenników herbat. Dla osób, które mają tylko kilka gatunków herbaty lub niewiele miejsca na kuchennym blacie, polecam pudełko z 4 przegródkami. Dzięki swoim rozmiarom pudełko nie zajmuje w kuchni wiele miejsca. Jest to również świetne rozwiązanie jeśli chcemy rozdzielić np herbaty czarne od herbat ziołowych. Postawienie dwóch pudełek obok siebie pozwala na przechowywanie herbaty w jednym miejscu, jednak oddzielnie, co zapobiegnie przenikaniu zapachów i aromatu.

Drewniane pudełko na herbatę będzie idealnym pomysłem na prezent. Eleganckie, praktyczne i funkcjonalne przyozdobi kuchnie, pomoże zaprowadzić porządek w herbatach i… zawsze będzie pod ręką.