Firanki dla dzieci, gotowe firany do dziecięcego pokoju Dalamand.pl
BLACK WEEKEND -15% na zakupy! Kupon rabatowy BLACKWEEK wpisz w koszyku!
Kupon ważny przy zamówieniu powyżej 100zł. Promocja ważna do 27.11.2022. do północy.
* promocja nie obejmuje zabawek i gier dla dzieci.

Ze względu na okres przedświąteczny realizacja zamówień może być nieznacznie opóźniona. Z góry przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość 🌟

1–24 z 71 produktów

Firanki dla dzieci

BLACK WEEKEND

Firanki do pokoju dziecięcego – jak je dobrać?

Firanki dekoracyjne odgrywają niezwykle istotną rolę w aranżacji pokoju dziecięcego. Te jednak różnią się detalami, które warto uwzględnić przy urządzaniu przestrzeni dla naszej pociechy. Firanki do pokoju dziewczynki zazwyczaj utrzymane są w innej kolorystyce. Dominuje tutaj pastelowy róż, fiolet i błękit. Firanki do pokoju chłopca zazwyczaj są utrzymane w neutralnych odcieniach bieli. Oczywiście nie obowiązują tutaj sztywne reguły. Warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszej pociechy, nawet gdy te odbiegają od pewnych utartych schematów.

Firany żakardowe a aranżacja pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami, zazwyczaj wprowadzamy do niego bardziej kolorowe akcenty. Niemniej nie brakuje też osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania. Firany żakardowe można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Na dodatek nie przysparzają one żadnych trudności podczas prania. Ponadto firanki z żakardu to gustowna dekoracja okna, która zachwyca swą subtelnością i oryginalnymi wzorami. Możemy wybierać pomiędzy kwiatowymi a geometrycznymi motywami.

Firanka woal i jej wysoka podatność na formowanie

Firanki woalowe do pokoju dziecięcego są dość często wybieraną opcją. Świetnie komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym wystrojem wnętrz. Firanki z woalu są niezwykle zwiewne i delikatne przez półprzeźroczysty charakter. Wykazują one wysoką podatność na układanie. Możemy je dowolnie zbierać i marszczyć. Swoboda formowania sprawia, iż mamy do czynienia z multifunkcyjnym rozwiązaniem. Firanka woal może być utrzymana w klasycznych odcieniach bieli i beżu. Jeśli jednak chcemy lepiej oddać dziecięcy charakter aranżowanego pokoju, polecamy postawić na mniej standardowy kolor, np. turkus. To wprowadzi do pomieszczenia atmosferę lekkości i zabawy.

Firanka z łukiem, czyli praktyczna dekoracja okna

Boisz się, że twoje dziecko w ferworze zabawy zerwie dekorację okna lub ją pobrudzi? Firanka z łukiem rozwiązuje twoje problemy. Sprawdzi się nie tylko jako dekoracja okna pokoju dziecięcego, ale też element wystroju kuchni czy salonu. W związku z tym, iż firanka z łukiem jest nieco krótsza, nie musimy się obawiać, że jej dolna krawędź sąsiadująca z podłogą ulegnie zniszczeniu czy zabrudzeniu. Przedłuża to znacznie czas eksploatacji omawianego elementu dekoracyjnego.