Wystrój okna w pokoju dziecka - firanki i zasłony dla dzieci w Dalamand.pl
Przygotuj magiczne Święta pełne blasku!!
 
zobacz ARTYKUŁY ŚWIĄTECZNE dostępne w naszym sklepie
 
* Ze względu na okres przedświąteczny realizacja zamówień może być nieznacznie opóźniona.
Z góry przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość
🌟

1–24 z 165 produktów

Wystrój okna

PROMOCJA
Chwilowo brak

Firanka na przelotkach – wygodna dekoracja do pokoju dziecięcego

Firanka na przelotkach cieszy się dużą popularnością w polskich domach. Wynika to z wygody, jaką zapewnia. Firanki z przelotkami mają specjalne plastikowe bądź metalowe kółka, które nawlekamy na karnisz, po czym równomiernie rozkładamy. W ten sposób uzyskujemy efekt idealnego pofalowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie także z punktu widzenia eksploatacji tkaniny. Firanki na przelotkach nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym przez żabki. Oczywiście poszczególne modele różnią się wielkością, kolorem czy fakturą. Firanki z przelotkami do pokoju dziecięcego są dostępne w wielu oryginalnych odcieniach, w tym w pastelowym różu, fiolecie i błękicie. Mogą być całkowicie gładkie lub posiadać wyraźną fakturę. Dużą popularnością cieszą się też firanki z pomponami. Te idealnie wpisują się w wystrój pokoju dziecięcego. Posiadają bowiem element, który kojarzy się z beztroską i zabawą. Jeśli lubisz firanki w stylu boho, to model z pomponami powinien przypaść ci do gustu.

Firanka na taśmie daje możliwość modyfikowania wystroju wnętrz

Pokój dziecięcy jest połączony z balkonem, dlatego szukasz rozwiązania, które zapewni łatwość rozsuwania i zasuwania? Firanka na taśmie niewątpliwie zasługuje na uwagę. Mocuje się ją do karnisza za pomocą żabek. Taśma, którą przytwierdzamy do niego, pozwala uzyskać efekt delikatnego bądź mocnego pofalowania. Ponadto ta firanka dekoracyjna może też zostać tak rozłożona, iż pofałdowania w ogóle nie występują. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest łatwość rozsuwania i zasuwania, a także brak zagnieceń po praniu. Firanka na taśmie do pokoju dziecięcego różni się długością, kolorem, fakturą materiału i jego wykończeniem. Biała ma najbardziej klasyczny charakter i dlatego pasuje do większości wnętrz. Dzieci lubią jednak kolory, których w ofercie Dalamand nie brakuje. Znajdziesz tutaj firanki na taśmie w wielu modnych odcieniach, w tym pobudzających wyobraźnię pastelach.

Zasłony do pokoju dziecięcego – dlaczego warto na nie postawić?

Zasłony dekoracyjne nie tylko pełnią rolę estetyczną, ale też posiadają wymiar praktyczny. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość regulacji nasłonecznienia pokoju. Gdy chcemy, aby dziecko się wyspało, powinniśmy zasłonić jego okna, inaczej nasza pociecha obudzi się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Zasłona dziecięca zapewnia też odrobinę prywatności i intymności młodemu człowiekowi. Obecnie w budownictwie stawia się na przeszklone ściany, co zapewnia mieszkaniu lepsze oświetlenie, ale też odziera nas z prywatności. W przypadku najmłodszych z pomocą przychodzą nam zasłony do pokoju dziecięcego.

Zasłona na przelotkach czy zasłona na taśmie?

Oba rozwiązania mają wiele zalet. Zasłona na przelotkach pozwala uzyskać regularne pofalowanie. Jej zakładanie i zdejmowanie do prania to czynności, które nie nastręczają żadnych problemów. Zasłona z przelotkami zawiera bowiem specjalne kółeczka wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej, które nasuwamy na karnisz lub z niego zsuwamy. Dzięki temu, iż nie korzystamy z żabek, dekoracja okna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei zasłona na taśmie zapewnia nam większą swobodę formowania fal. Te mogą być mocniejsze lub subtelniejsze. Możemy też tak ułożyć zasłonę na taśmie, iż unikniemy jakiegokolwiek pofalowania. Mocujemy ją do karnisza, wykorzystując do tego celu żabki.

Zasłona z szarfą, czyli efektowna dekoracja okna

Zasłona z szarfą stanowi niezwykle efektowną dekorację pokoju dziecięcego. Po związaniu materiału wedle uznania wpuszczamy do wnętrza promienie słoneczne, a jednocześnie uzyskujemy stylowe rozwiązanie. Zasłony z szarfą różnią się wieloma szczegółami. Mogą być całkowicie gładkie lub wzorzyste. Matowe lub połyskujące. W neutralnych odcieniach lub w nasyconych, które przykuwają wzrok i stanowią wyróżnik pokoju dziecięcego. Ponadto zasłona na szelkach, zasłona na przelotkach i zasłona na taśmie mogą być dostępne z szarfą wykonaną z identycznego materiału, jak i bez tego stylowego dodatku.